TEL. +48 297424013    e-mail:: sp.rybno@wyszkow.eu

bip1

erasums_logo_a

gmina wyszków logo

WYDARZENIA

FINAŁ AKCJI #KOMÓRKOMANIA

FINAŁ AKCJI #KOMÓRKOMANIA

22 października to dzień, w którym spotkaliśmy się w szkole na zwieńczeniu akcji #KOMÓRKOMANIA. Mimo niesprzyjającej aury bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Efekty akcji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż w tym dniu udało się zarejestrować aż 19 potencjalnych Dawców.

Szkoła pękała w szwach, a nasze Wolontariuszki miały pełne ręce roboty. Niestety w tym dniu nie odbył się „Bieg po zdrowie”, jednak nasi nauczyciele pobiegli dla Kuby :) Nic straconego, gdyż bieg odbędzie się w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych. Ale od początku... Celem akcji #KOMÓRKOMANIA była edukacja, promocja i dzień rejestracji potencjalnych Dawców w szkole. W związku z tym na tablicy szkolnego korytarza zawisła gazetka a także zostały przeprowadzone lekcje tematyczne, by uświadomić i przybliżyć ideę Fundacji DKMS i formy pomocy osobom chorym na nowotwory krwi. 18 października nasza szkoła zaczerwieniła się i tego właśnie dnia uczniowie zdobyli informacje na temat chorób krwi i metod pobrań komórek macierzystych. W mediach społecznościowych było mnóstwo informacji o przeprowadzanej przez szkołę akcji, które na bieżąco udostępniane były na stronie szkoły i zaangażowane w akcję osoby. Rodzice o całej akcji zostali poinformowani także przez dziennik elektroniczny. W okolicach Rybna i samym Wyszkowie wisiały plakaty zachęcające do rejestracji i informujące o przedsięwzięciu. Nasze Wolontariuszki przeszły szkolenie, by jak najlepiej i jak najrzetelniej przeprowadzić proces rejestracyjny. Mimo, iż program w zamyśle skierowany jest do szkół średnich, to daliśmy radę dostosować materiały do naszych uczniów i w pełni przejść przez proces rejestracji potencjalnych Dawców. Paczka jest już w drodze do Fundacji DKMS, a my pękamy z dumy, że dzięki świadomie podjętej decyzji, aż tylu z Was zarejestrowało się i może w przyszłości ktoś otrzyma szansę na nowe życie poprzez znalezienie swojego „bliźniaka genetycznego”! Dziękujemy, że chcieliście razem z nami uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.
Dobro powraca! Wasze Wolontariuszki – Malwina Musiej, Beata Jakubczak i Aleksandra Szmurło.

 
 
 
 
 

SZUKAJ