TEL. +48 297424013    e-mail:: sp.rybno@wyszkow.eu

bip1

erasums_logo_a

gmina wyszków logo

WYDARZENIA

'JESIEŃ SŁOWEM MALOWANA'

'JESIEŃ SŁOWEM MALOWANA'

 

25 października nasza szkoła nieco się zaludniła. A stało się to za sprawą gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenie opiekunów Gminnego Konkursu Recytatorskiego 'JESIEŃ SŁOWEM MALOWANA', Beaty Jakubczak i Agnieszki Pietrzak. To właśnie one od 22 lat podejmują wyzwanie i organizują to jesienne spotkanie.

W tym roku na udział zdecydowała się rekordowa liczba uczniów. W trzech kategoriach wystąpiło łacznie 62 uczniów z niemal wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Wyszków.  Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do samodzielnej interpretacji poezji, dostrzeżenia piękna i różnorodności jesiennego krajobrazu. Uczniowie klas 0 - VI z werwą i energią deklamowali strofy o tej pięknej porze roku. Jury miało czego i kogo słuchać. W tym roku popisy recytatorskie oceniali: pani Lidia Błachnio (wieloletni nauczyciel języka polskiego), pani Małgorzata Ślesik - Nasiadko ( Dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie) oraz pan Maciej Stępniak (aktor i psycholog). Mimo rywalizacji atmosfera była bardzo sympatyczna, a wyniki ogłoszne przez pana Macieja wzbudziły euforię i radość.

W kategorii uczniów klas 0 - I wygrała POLA GARBOWSKA ( SP 'Language'), miejsce II zajęła MARIA WYSZYŃSKA ( SP 3 Wyszków), a trzecie przypadło AMELII WRONKOWSKIEJ (SP nr 5 Wyszków) oraz BORYSOWI STROŃSKIEMU (SP nr 5 Wyszków). Wyróżnienie otrzymała MARYSIA RZUCIDŁO (SP 'Language'.

W kategorii klas II - III przyznano ex equo dwa miejsca pierwsze.  Zdobyły je MAGDALENA CIACH (SP Rybno) oraz TOLA KAMIŃSKA ( SP nr 3 Wyszków). Na miejscu drugim uplasowała się RITA SKRECZKO ( SP nr 5 Wyszków), a na trzecim NINA MARCHEL (SP nr 1 Wyszków). Wyróżnienie przypadło MALWINIE GĄSIOR ( SP Lucynów) i KAROLOWI SITKOWI (SP Łosinno).

Rywalizację w kategorii klas IV - VI wygrał uczeń naszej szkoły ROBERT PIECYCHNA, na miejscu drugim była LENA DĄBROWSKA ( SP nr 5 Wyszków), a na trzecim MARIA OSZCZYGIEŁ (SP nr 5 Wyszków) i KAMIL WÓJCIK (SP Leszczydół Nowiny). Jury wyróżniło również LENĘ KOZON ( SP Łosinno) oraz AGNIESZKA DRZYMAŁA ( SP 'Language).

Wszyscy laureaci konkursu oraz uczestnicy otrzymali dyplomy i piękne nagrody ufundowane przez BURMISTRZA WYSZKOWA, GRZEGORZA NOWOSIELSKIEGO, a wręczane przez NACZELNIKA WYDZIAŁU EDUKACJI, SŁAWOMIRA CIEŚLAKA, wspomaganego przez przewodniczącego jury , MACIEJA STĘPNIAKA oraz EWELINĘ SALWIN, dyrektora szkoły.

NAGRODĘ SPECJALNĄ DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RYBNIE OTRZYMAŁA KINGA ZAREMBA Z LUCYNOWA, KTÓRA PODPBIŁA SWOIM WYSTĘPEM SERCA NIEMAL WSZYSTKICH OBECNYCH NA SALI. 

PS.

ORGANIZATORZY KONKURSU SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU ZA PRZYJĘCIE ZAPROSZENIA, NAUCZYCIELOM ZA OGROMNĄ PRACE WŁOŻONĄ W PRZYGOTOWANIE SWOICH UCZNIÓW. BEZ ICH ZAANGAŻOWANIA NIE BYŁOBY TAKICH EFEKTÓW.

DZIĘKUJEMY:

SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W WYSZKOWIE;

SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W WYSZKOWIE;

SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W WYSZKOWIE;

SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W WYSZKOWIE;

SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W WYSZKOWIE;

SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁOSINNIE;

SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUCYNOWIE;

SZKOLE PODSTAWOWEJ W LESZCZYDOLE STARYM;

SZKOLE PODSTAWOWEJ W LESZCZYDOLE NOWNACH;

SZKOLE PODSTAWOWEJ 'LANGUAGE'

SZKOLE PODSTAWOWEJ 'AKADEMIA UCZNIA'

 

FOTORELACJA 

 

 

 

 

SZUKAJ