TEL. +48 297424013    e-mail:: sp.rybno@wyszkow.eu

bip1

erasums_logo_a

gmina wyszków logo

WYDARZENIA

ŚWIĘTO PATRONA

ŚWIĘTO PATRONA

17 maja 2024r . odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 178 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły , Henryka Sienkiewicza.
Członkowie Koła Teatralnego pod kierunkiem Pani Agnieszki Pietrzak przedstawili scenkę pt. „Z Sienkiewiczem przez karty powieści”.

Mieliśmy przyjemność obejrzeć niezwykły sen ucznia szkoły podstawowej, w trakcie którego spotkał on Nel, Stasia i samego mistrza-
Henryka Sienkiewicza. Następnie opiekunka biblioteki szkolnej, Pani Elżbieta Końska zaprosiła do udziału w konkursach całą społeczność naszej szkoły. Dla uczniów klas 0 –III został zorganizowany konkurs plastyczny. Maluchy wraz ze swoimi wychowawcami miały za zadanie obejrzeć fragmenty ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza i wykonać na tej podstawie ilustracje. Powstały przepiękne prace , ale po burzliwych obradach ustalono werdykt:
I miejsce - Jowita Szymańska z kl. III
II miejsce –Martyna Smykla kl. I
III miejsce Nikola Gemza i Wiktor Białousz z Oddziału Przedszkolnego.
Uczniowie klas IV-VIII zostali zaproszeni do udziału w Konkursie Mistrza Pięknego Czytania. Po eliminacjach klasowych przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności w finale szkolnym. Jury w składzie Katarzyna Andruchewicz , Malwina Musiej , Lidia Groszyk wyłoniło Mistrzów Pięknego Czytania:
kl. IV-Antoni Chmiel; kl.V- Kacper Stanczewski; kl. VI-Julia Popowicz.
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom konkursów złożyła serdeczne gratulacje oraz wręczyła nagrody dyrektor szkoły ,Pani Ewelina Salwin, podkreślając, że zostały one zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

SZUKAJ