NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w naszej szkole na zajęciach świetlicowych została przeprowadzona lekcja o tejże jakże ważnej tematyce. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na problemy osób niepełnosprawnych, ukazanie ich jako w pełni wartościowych, budowanie atmosfery tolerancji i zrozumienia oraz zachęcanie do otwarcia się na osoby z niepełnosprawnością.
Uczniowie wysłuchali bajki poruszającej tematyki niepełnosprawności „Jaśka pierwszy dzień w nowej szkole”.

Wspólnie wyjaśnialiśmy termin: "niepełnosprawność" i określaliśmy rodzaje niepełnosprawności. Aby w jakikolwiek sposób doświadczyć problemów osób niepełnosprawnych dzieci wzięły udział w zabawie „Jak by to było gdyby…” - rysowali człowieka lewą i prawą ręką, zasłaniali oczy chustą a druga osoba przeprowadzała „osobę niewidomą” bezpiecznie do mety a także zasłaniali uszy i próbowali odgadnąć z ruchu warg, co mówili koledzy. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną „Serce na dłoni”.
Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieciaki zadowolone i przede wszystkim zostały uwrażliwione na drugiego, niepełnosprawnego człowieka.
Malwina Musiej

Komentarz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna