NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

„Myślę, więc nie śmiecę”…pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata”. Co roku wszyscy uczniowie naszej szkoły włączają się w pomoc Matce Ziemi. Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Lata 2020-2021 to czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał także obojętny dla natury. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

Nasza szkoła przystąpiła do programu "Zbieramto w szkole". Jego ideę najlepiej opisuje zawołanie: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. Przystępując do programu włączamy się w system różnego rodzaju zbiórek, które nazywane są "pomocą bez pieniędzy". Można zbierać: telefony komórkowe, baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, "dobre monety".
Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych.

W dniach 19-21 listopada realizowany był w naszej szkole projekt wymiany kartek świątecznych. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum, którzy wykonywali własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe, różnorodną techniką i przy pomocy ciekawych materiałów.

Minął już kolejny tydzień nauki, ale przede wszystkim kolejny tydzień pustej szkoły. Wszyscy gromadzimy się codziennie przed ekranami komputerów, laptopów, telefonów lub tabletów. Tak niestety teraz wygląda nasza praca i nauka. Wszystkim nam jest trudno, ale staramy się. Nauczyciele i wychowawcy w komunikacji z uczniami i rodzicami wykorzystują sobie i im dostępne środki. Sytuacja zmusiła na do korzystania na co dzień z tego, przed czym zawsze przestrzegaliśmy i co staraliśmy się ograniczyć.

Kolejne nasze próby dziennikarskie to zapozanie z gatunkiem wywiadu, przygotowanie pytań i przeprowadzenie wywiadu.
Efekty naszej pracy na załączonych filmikach: