NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

10 grudnia w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki konkurs „Wszyscy jesteśmy z jednej tkaniny”. Tegoż dnia zostały rozdane dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy wykonali najpiękniejsze prace. Celem konkursu było propagowanie idei integracji wśród dzieci, kształtowanie tolerancji, zrozumienia i akceptacji dla niepełnosprawnego rówieśnika. Organizatorkami konkursu były panie: Malwina Musiej, Monika Kryszkiewicz i Justyna Wóltańska. Ogromnie cieszymy się, że napłynęło tak dużo prac.

4 listopada w naszej szkole zostały rozdane dyplomy i nagrody laureatom dwóch konkursów, które były zorganizowane przez Panią Katarzynę Andruchewicz, Bogusławę Prusinowską oraz Malwinę Musiej. Oto lista laureatów:
Konkurs na hasło promujące ideę nauki języków obcych: I miejsce – Lena Karolewska – klasa 8; II miejsce – Łukasz Milczarczyk – klasa 8; III miejsce – Angelika Kucińska – klasa 6; wyróżnienie – Julia Skoczeń – klasa 5
Konkurs na projekt znaczka upamiętniającego beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej:
I miejsce – Alicja Głowacka – klasa 7; II miejsce – Klaudia Bednarczyk – klasa 8; III miejsce – Lena Karolewska – klasa 8; wyróżnienie – Łukasz Milczarczyk – klasa 8
Zwycięzcom gratulujemy!!!!!

27 października odbyła się kolejna edycja jesiennego konkursu, który organizowany jest w naszej szkole od prawie 20 lat. Do udziału w konkursie zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Wyszków. Pieczę nad konkursem sprawują BEATA JAKUBCZAK oraz AGNIESZKA PIETRZAK.
W finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego 'JESIEŃ SŁOWEM MALOWANA' wystąpiło 38 uczniów klas II - VIII. Podzieleni oni zostali na trzy kategorie, a oceniani byli prze specjalnie powołaną komisję pod przewodnictwem p. PIOTRA KAMIŃSKIEGO (aktora, reżyser, współwłaściciela TOMITOFY, Autorskiej Szkoły Artystycznej). W jej skład weszły również p. ELŻBIETA BORZYMEK, redaktor naczelna NOWEGO WYSZKOWIAKA, p. RENATA ZMACZYŃSKA - ZADROŻNA, instruktor Teatru Profilaktycznego 'FARSA' oraz p. RENATA POWICHROWSKA, instruktor BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w WYSZKOWIE.

W ramach działań popularyzujących wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, który w roku 2021 przebiegał pod hasłem: Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Ponad 200 uczestników wzięło udział w konkursie plastycznym „Zaprojektuj oficjalną kartkę wielkanocną Powiatu Wyszkowskiego” . Prace wykonane różnymi technikami zachwyciły jury konkursu.
Miło nam poinformować, że wśród prac, które ozdobią oficjalne kartki wielkanocne Powiatu Wyszkowskiego znajduje się dzieło Aleksandry Pietruchowskiej, uczennicy klasy VII.
Praca Oli została wyłoniona za pośrednictwem głosowania na facebooku - (748 polubień).

 

 

W grudniu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. " Zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem" w formie on-line.Prace spływały systematycznie. Komisja konkursowa w składzie Lidia Groszyk - nauczyciel plastyki, Bogusława Prusinowska - nauczyciel religii , Emilia Gierek - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Pod uwagę brane było samodzielność wykonania pracy, wartość artystyczna, zgodność pracy z tematyką konkursu, oryginalność, staranność wykonania. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.
Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.

Jesień… Dni krótkie, wieczory bardzo długie, szare i ponure… Co tu robić? Uczniowie z klasy 1 Szkoły Podstawowej w Rybnie znaleźli sposób, jak przetrwać ten ciężki czas. Wykorzystali w pełni swoje umiejętności czytelnicze oraz zasoby najpierw klasowej biblioteczki, a potem również domowych kącików z książkami. Aż 25 osób wzięło udział w klasowym konkursie czytelniczym. Trwał on od 8 października do 6 grudnia.

Za nami kolejna edycja odbywającego się od lat SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK. Edycja nietypowa, tak jak nietypowy jest ten rok. Warunkiem udziału w konkursie było nagranie i przesłanie nam w formie cyfrowej swojego występu. Komisja pod przewodnictwem p. dyrektor Eweliny Salwin postanowiła przyznać następujące nagrody:
w kategorii klas I - III na pierwszym miejscu uplasował się KACPER STANCZEWSKI, drugie miejsce zajęła WIKTORIA SZCZESNA, a trzecie ADAM ROMANOWICZ.

Nasza szkoła od kilkunastu lat jest organizatoerm jesiennych konkursów - recytatorskiego i plastycznego lub fotograficznego. Miały się one odbyć  4 listopada. NIestety ze względu na sytuacje epidemiczną musieliśmy odwołać konkurs recytatorski.

EWELINA SALWIN - DYREKTOR SZKOŁY

NAUCZYCIEL BIOLOGII, CHEMII, PRZYRODY, INFORMATYKI;
NAUCZYCIEL DYPLOMOWANY

Rada Rodziców:
PRZEWODNICZĄCA : IWONA SZCZESNA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - SYLWIA GRUSZCZYŃSKA - WRÓBEL
SKARBNIK: MARIOLA WRÓBEL

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PRZEWODNICZĄCA : WIKTORIA MILEWSKA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - ŁUKASZ MILCZARCZYK
SEKRETARZ: KLAUDIA BEDNARCZYK

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY
POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY

Pierwszego grudnia br. uczniowie klas 1. i 2. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od udziału w przedstawieniu muzycznym...

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!
NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!! Tak podsumowali grudniowy wyjazd trzecioklasiści, którzy wraz z przedszkolakami z grupy A i B odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne...

A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?
A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?

22 października nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni. Odwiedzili istniejąca od ponad 40 lat piekarnię PSS 'Społem' w...

OGŁOSZENIA

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...

LETNIE PÓŁKOLONIE
LETNIE PÓŁKOLONIE

Przypominamy, że w dniach 12-16 lipca 2021r. będą odbywać się półkolonie letnie w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Laboratorium...