NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

Z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu - w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyły się w niedzielę, uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski i Matkę Elżbietę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.
Kard. Wyszyński kierował odważnie, wytrwale i zdecydowanie łodzią Kościoła w Polsce, przeciwstawiając się ideologii, która odczłowieczała i oddalała człowieka od pełni życia, prawdy zawartej w Ewangelii Chrystusa, powiedział kard. Marcello Semeraro w czasie Mszy św., beatyfikacyjnej w Warszawie.


Mówił też, że Matka Elżbieta Czacka uczy, że nie istnieją przeszkody dla tych, którzy pragną kochać Boga i jak On miłować człowieka. Niewidoma wśród niewidomych - fizycznie i duchowo, pomagała wszystkim, którzy zostali porzuceni i pozostawieni na marginesie społeczeństwa - podkreślił kard. Semeraro.
Beatyfikację Błogosławionych uczciliśmy w naszej szkole. Na lekcjach religii uczyliśmy się pieśni o Kardynale Wyszyńskim, poznawaliśmy ich życiorysy, rozmawialiśmy o ich zasługach dla kościoła, wykonaliśmy gazetki tematyczne na korytarzu. Do tego wielkiego wydarzenia będziemy jeszcze często wracać, ponieważ „Rok 2021 jest rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

AHOJ PRZYGODO!!
AHOJ PRZYGODO!!

W dniach 30.05- 02.06.2022r. klasy IV-VIII pod opieką pań Katarzyny Andruchewicz, Lidii Groszyk, Marii Kuleszy i Agnieszki Pietrzak udały się...

Uczniowie w stolicy
Uczniowie w stolicy

W piękny, słoneczny poniedziałek 10 października, trzy klasy z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami P. Agnieszką Pietrzak, P. Katarzyną Andruchewicz,...

MAJÓWKA W WYSZKOWIE
MAJÓWKA W WYSZKOWIE

12 maja nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy III wybrali się do Wyszkowa. Pierwszym punktem wyjazdu było oglądanie przedstawienia w WOK...

OGŁOSZENIA

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...

LETNIE PÓŁKOLONIE
LETNIE PÓŁKOLONIE

Przypominamy, że w dniach 12-16 lipca 2021r. będą odbywać się półkolonie letnie w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Laboratorium...