NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom z Domów Dziecka. Zbiórka będzie trwała do końca lutego. Zbieramy monety od 1 grosza do 5 zł. 1 grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Liczymy na Wasze dobre serca.
Dla osób, które przekażą największą kwotę ( ilościowo lub wartościowo) przewidziane są nagrody. Proszę o przynoszenie uzbieranych groszy do pani Beaty Jakubczak.

Z racji idei integracji, na zajęciach świetlicowych, zostały przeprowadzone warsztaty z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Upłynęły one pod hasłem: „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”. Na zajęciach uświadamiałyśmy uczniów, iż wśród nas są dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zostało im wytłumaczone czym jest dysleksja, dysgrafia i dysortografia. Wysłuchali słuchowiska "Miasteczko" R. Jędrzejewskiej-Wróbel. W ramach zabaw integracyjnych uczniowie przedstawiali hasła w zabawie „Kalambury ortograficzne”. Utrwalaliśmy także zasady pisowni. Zajęcia były bardzo ciekawe, a co najważniejsze, dzieciaki świetnie się bawiły. Zostały uwrażliwione na drugiego człowieka i uświadomione, że każdy ma prawo do bycia takim, jakim jest.

Szkolna Kasa Oszczędności, jak co roku w październiku ogłasza swoje konkursy. Jeden przeznczony jest dla członków SKO z naszej szkoły. Jest to konkurs na 'MISTRZA OSZCZĘDZANIA' ( regulamin w załączeniu), do drugiego zaś zaproszeniu są wszyscy uczniowie klas 0 - VI. Jest to konkurs na wykonanie ludzika promującego  SKO ( regulamin w załączeniu). Pamietajmy, że październik to miesiąc oszczędzania. Oszczędzajmy  swoje pieniądze nie tylko poprzez rzeczywiste wpłaty na konto, ale też poprzez mądre działania. Mądre, czyli takie, które pokazują naszą gospodarność i postawy proekologiczne, np. oszczędzanie wody, energii elektrycznej, segregowanie śmieci, zbieranie surowców wtórnych...Zachęcamy do działania! WARTO! DLA SIEBIE I DLA ŚWIATA! 

Z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu - w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyły się w niedzielę, uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski i Matkę Elżbietę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.
Kard. Wyszyński kierował odważnie, wytrwale i zdecydowanie łodzią Kościoła w Polsce, przeciwstawiając się ideologii, która odczłowieczała i oddalała człowieka od pełni życia, prawdy zawartej w Ewangelii Chrystusa, powiedział kard. Marcello Semeraro w czasie Mszy św., beatyfikacyjnej w Warszawie.

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie zapraszają uczniów na inaugurację roku szkolnego 2021/2022, która odbędzie się 1 września 2021 r. (środa) o godz. 9:00.

Informujemy jednocześnie, że w czwartek 2 września, o godz.16.00 odbędą się zebrania z rodzicami. 

Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informuję, że we wrześniu br. będzie możliwość dobrowolnego zaszczepienia dzieci od 12. roku życia przeciwko COVID-19.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało dyrektorom szkół harmonogram dotyczący akcji informacyjnej oraz organizacji szczepień dla uczniów.

KOCHANI UCZNIOWIE I SYMPATYCY SZKOŁY!!  Wiem, że są Wakacje....Czas wolny.. Ale mam do Was ogromną prośbę, a właściwie pracę domową 🙂 Chcę byście pamiętali o prowadzonych w szkole akcjach i nadal zbierali PLASTIKOWE NAKRĘTKI (dla chorego Adasia z Podgaci) , STARE BATERIE i TELEFONY ( na wsparcie misji w Afryce - akcja https://www.zbieramtowszkole.pl/).

W związku z panującą sytuacją i obostrzeniami zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podczas uroczystości na placu apelowym spotkali się tylko uczniowie klasy VII, VIII wraz z Rodzicami, Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi. Uczniowie pozostałych klas spotkali się z Wychowawcami w swoich salach.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, ze względu na fakt, że nie mogłam się z Państwem spotkać w dniu zakończenia roku szkolnego zamieszczamy na naszej stronie internetowej relację z tego dnia.

Wszystkim ośmioklasistom przypominamy, że już jutro 12.05.2021 ZS nr 3 Wyszków zaprasza na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY. Egzaminy tuż, tuż...A na ostateczną decyzję też coraz mniej czasu.

3 MAJA- CO TO ZA ŚWIĘTO?
Tego dnia obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. To święto państwowe ustanowione w 1919 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość, a potem ponownie w 1990. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku. Wtedy doszło do masowych demonstracji studenckich i w efekcie władze komunistyczne zabroniły organizowania obchodów 3 maja. 18 stycznia 1951 roku władze PRL zniosły Święto Konstytucji 3 maja.

EWELINA SALWIN - DYREKTOR SZKOŁY

NAUCZYCIEL BIOLOGII, CHEMII, PRZYRODY, INFORMATYKI;
NAUCZYCIEL DYPLOMOWANY

Rada Rodziców:
PRZEWODNICZĄCA : IWONA SZCZESNA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - SYLWIA GRUSZCZYŃSKA - WRÓBEL
SKARBNIK: MARIOLA WRÓBEL

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PRZEWODNICZĄCA : WIKTORIA MILEWSKA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - ŁUKASZ MILCZARCZYK
SEKRETARZ: KLAUDIA BEDNARCZYK

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY
POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY

Pierwszego grudnia br. uczniowie klas 1. i 2. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od udziału w przedstawieniu muzycznym...

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!
NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!! Tak podsumowali grudniowy wyjazd trzecioklasiści, którzy wraz z przedszkolakami z grupy A i B odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne...

A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?
A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?

22 października nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni. Odwiedzili istniejąca od ponad 40 lat piekarnię PSS 'Społem' w...

OGŁOSZENIA

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...

LETNIE PÓŁKOLONIE
LETNIE PÓŁKOLONIE

Przypominamy, że w dniach 12-16 lipca 2021r. będą odbywać się półkolonie letnie w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Laboratorium...