NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Na szkolnym, rozgrzanym od słońca placu zgromadzili się nie tylko uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, ale też bardzo liczne grono rodziców.  Wszystkich seredecznie powitała dyrektor szkoły, p. Ewelina Salwin. Ona tez poprowadziła całą uroczystość. Oto jej przemówienie: 
Drodzy Uczniowie!
Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!

Po dwóch latach przerwy spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi wróciliśmy do organizacji imprez środowiskowych. Są one doskonałą szansą do integracji szkolnej społeczności i  zabawy z rodzicami. 10 czerwca odbył się piknik 'RAZEM WESELEJ'. Była to okazja nie tylko do gier, zabaw i wspólnego spędzenia czasu, ale przede wszystkim świętowania DNIA MATKI, DNIA DZIECKA i DNIA OJCA.

„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat!” Janusz Korczak

Dzień Dziecka to najważniejszy i najbardziej uśmiechnięty dzień w roku! Jest też świetną okazją na propagowanie czytelnictwa w szkole. Czytanie dzieciom rozwija ich umysły, pozwala spędzić miło czas, zacieśnia więzi i pobudza wyobraźnię. 

W nocy z wtorku na środę (31 maj- 01 czerwiec) uczniowie klasy trzeciej nie spali w swoich wygodnych łóżeczkach. Spanie na karimacie bardzo im się podobało. Wspólne ognisko, rozgrywki sportowe, dowolne zabawy, czytanie książek, wieczór filmowy, wspólna kolacja i śniadanie - tak wyglądał ten czas spędzony przez uczniów.

Okazuje się, że mamy w szkole bardzo dobrych recytatorów. Po sukcesach Łukasza Milczarczyka i Roberta Piecychny mamy kolejny... W Gminnym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez SP w Lucynowie uczennica klasy III Hania Wasilewska zajęła I miejsce.

Dzień 18.05.2022r. okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych uczniów biorących udział w powiatowych zawodach lekkoatletycznych. Filip Karolewski zdobył 1 miejsce w biegu na 300 m, natomiast Alicja Głowacka 2 miejsce w biegu na 600m.

18 maja uczniowie klas Oa, Ob oraz klasy III wybrali się na wycieczkę przyrodniczą do NADLEŚNICTWA WYSZKÓW. Dopisała piękna pogoda, więc czas spędzony na świeżym powietrzu można liczyć podwójnie. Głównym punktem wyjazdu były warsztaty przyrodnicze prowadzone przez p. Piotra Ludwikowskiego. Spacer po wiosennym pieknym lesie, okraszony ciekawostkami i dużą wiedzą minął niepostrzeżenie. Dzieci dowiedizały się m.in. czym się zajmuje służba leśna, jak policzyć wiek drzewa, albo co zrobić gdy się zgubimy w lesie.

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięto konkurs pięknego czytania pod hasłem „W świecie baśni H.Ch. Andersena” dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było: kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą, rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich, zachęcanie do występów publicznych, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

 W piątek, 22 kwietnia br. Stowarzyszenie „Dla Polski” organizuje przedsięwzięcie 'Sprzątamy dla Polski”. Jest to inicjatywa ogólnopolska. Oczywiście nasza szkoła również przystępuje do tej akcji. 

Szanowni Państwo,
W związku z zaistniałą sytuacją, społeczność naszej szkoły chce pomóc obywatelom Ukrainy, którzy właśnie teraz potrzebują naszego wsparcia.Od poniedziałku w naszej szkole będzie prowadzona zbiórka następujących rzeczy.

Społeczność Szkoły podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie zgromadziła się dziś na placu apelowym trzymając w dłoniach niebieskie i zółte balony. Tym drobnym gestem postanowiliśmy pokazać, że wspieramy mieszkańców Ukrainy w tym tragicznym dla nich czasie. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami, myślimy o nich nieustannie i wierzymy, że ten koszmar wrótce się skończy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie informuje, że w dniach 21.02.2022r.- 08.03.2021r. w sekretariacie szkoły dostępne będą wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej, wnioski można również pobrać ze strony szkoły sprybno.pl . Do klasy pierwszej zapisywane są dzieci:urodzone w 2015 roku;  na wniosek rodziców- urodzone w roku 2016, jeśli w roku szkolnym 2021/2022 odbyły roczne przygotowanie przedszkolne.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

ZABAWA, NAUKA, PRZYGODA
ZABAWA, NAUKA, PRZYGODA

20 kwietnia nasze pierwszaki i trzecioklasiści pod opieką swoich nauczycielek wybrali się do MŁYNU GĄSIOROWO. Kilka godzin spędzonych na mazowieckiej...

WYCIECZKA DO TEATRU
WYCIECZKA DO TEATRU

27 marca br. uczniowie klasy VIII, wraz z opiekunami, wybrali się do teatru Scena Relax w Warszawie na komedię „Zemsta”...

OGŁOSZENIA

KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH
KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Szanowni Rodzice!Drodzy Uczniowie klas ósmych!Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas...

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...