NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

W listopadzie uczniowie klasy czwartej na lekcjach techniki wykonali Panią i Pana Stop. Wykazali się przy tym wspaniałymi umiejętnościami. Wykorzystując drewniane łyżki, klamerki do bielizny i kartoniki wykonali figurki, które pokazują różne znaki drogowe. W ten sposób dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę, a przy okazji świetnie spędziły czas.
Agnieszka Pietrzak

W dniu 27.10.2021 r. klasę VIII odwiedziła wizażystka pani Marta Szymańska. W ramach warsztatów z doradztwa zawodowego opowiadała z pasją o zawodzie, który wykonuje na co dzień. Szczegółowo omówiła, jak ta praca wygląda: wykształcenie, jakie należy posiadać; predyspozycje do wykonywania tego zawodu; czas pracy i miejsca, w których można ten zawód wykonywać oraz zarobki. Mówiła o zaletach i wadach w wykonywaniu profesjonalnych makijaży. Uczniowie, zwłaszcza damska część klasy, byli bardzo zaciekawieni prezentacją pani Marty. Kto wie, może któraś z dziewczyn zostanie w przyszłości makijażystką?

18 października przypada Światowy Dzień Owoców i Warzyw. O tym jak ważne jest zdrowe odżywianie nie trzeba nikomu tłumaczyć, zwłaszcza spożywanie warzyw i owoców, które stanowią filar piramidy zdrowego żywienia.
Z tej okazji, w minioną środę, uczniowie naszej szkoły zainaugurowali Dzień Zdrowej Żywności. Dzieci i pracownicy szkoły mogli skosztować jabłek, które zostały zakupione przez Radę Rodziców. Na tym jednak nie poprzestaniemy! Środę ogłaszamy dniem promocji zdrowego odżywania. W związku z tym, co tydzień, w środy, zamiast tradycyjnych przekąsek będziemy przynosić do szkoły owoce i warzywa.

Projekt ,,Misja programowania" już dawno za nami. Często jednak wykorzystujemy zdobytą wiedzę i umiejętności programowania podczas zajęć.

Nasi najmłodsi uczniowie podczas zajęć języka angielskiego poznają nazwy mieszkańców wiosennej łąki oraz elementów wiosennego krajobrazu. Wspólna zabawa polegająca na wcielaniu się w barwne motyle, biedronki, pajączki, ślimaczki czy pszczółki, pozwala na łatwiejsze zapamiętywanie nowych słówek. 

22 kwietnia to ważna data, wiedzą to wszyscy przyjaciele przyrody, do których mogą zaliczyć się uczniowie klasy 1. Z dumą i pewnością twierdzą, iż znają przyrodę, jej potrzeby oraz wiedzą, co szkodzi środowisku. Jednak najważniejsze, że są super eko-świadomi. Nie niszczą przyrody, a nawet upominają innych, aby tego nie robili. W czasie pracy zdalnej pierwszaki przygotowały ilustracje prezentujące zachowania człowieka, które są złe i szkodliwe dla środowiska naturalnego. Szczególną uwagę zwróciły w swoich pracach na śmieci wyrzucane do lasu czy rzeki, które oglądają podczas spacerów zamiast cieszyć się pięknem przyrody.

Czas zdalnego nauczania to okres wytężonej pracy dla wszystkich. Mimo trudności nauka trwa. Każdy szuka nowych wyzwań i możliwości. Oto przykłady, jak pracują nasi drugoklasiści.

RUCH TO ZDROWIE

KONKURS RECYTATORSKI 'SOWA'

Mowa ma wpływ na całokształt rozwoju dziecka, zwłaszcza na jego powodzenie w nauce szkolnej. Jest atutem w nawiązywaniu kontaktów społecznych, w precyzyjnym komunikowaniu swoich poglądów, myśli, potrzeb, stanowi narzędzie zdobywania informacji. Te dzieci, które źle mówią, zwykle źle odtwarzają wyrazy w piśmie, mają problemy z właściwą komunikacją językową, a wadliwa wymowa staje się często źródłem niechęci do mówienia, a tym samym brakiem okazji do ćwiczenia umiejętności ładnego wypowiadania się. Zatem niezbędne jest aby mowa dziecka była prawidłowo rozwinięta.

Zaczyna się wiosna, zbliżają się Święta Wielkanocne – niestety kolejny raz spędzimy je tylko w gronie najbliższej rodziny, a czasem w izolacji. Tym bardziej warto zadbać w tym czasie o wprowadzenie nastroju świąt do naszych domów. Uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej w Rybnie w Wielkim Tygodniu rozmawiali na temat Wielkanocy i wiążących się z nią tradycji. Zwieńczeniem tych rozważań i wymiany doświadczeń był klasowy konkurs plastyczny na KARTĘ WIELKANOCNĄ.

Czas oczekiwania na Zmartwychwstałego Chrystusa wiąże się z postem i brakiem hucznych zabaw, to czas zadumy i spokoju. Tym bardziej napawa nas nadzieją i radością moment, gdy w Niedzielę Wielkanocną zasiądziemy do świątecznego śniadania. Wśród wielu smakołyków, żurku, mazurka, baby wielkanocnej czy wędlin, nie może zabraknąć symbolu życia i odrodzenia, czyli jajka. Lecz zanim trafi ono na nasz stół, zgodnie z tradycją, powinno zostać ozdobione. Pierwszaki kultywują tą tradycję.

EWELINA SALWIN - DYREKTOR SZKOŁY

NAUCZYCIEL BIOLOGII, CHEMII, PRZYRODY, INFORMATYKI;
NAUCZYCIEL DYPLOMOWANY

Rada Rodziców:
PRZEWODNICZĄCA : IWONA SZCZESNA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - SYLWIA GRUSZCZYŃSKA - WRÓBEL
SKARBNIK: MARIOLA WRÓBEL

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PRZEWODNICZĄCA : WIKTORIA MILEWSKA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - ŁUKASZ MILCZARCZYK
SEKRETARZ: KLAUDIA BEDNARCZYK

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY
POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY

Pierwszego grudnia br. uczniowie klas 1. i 2. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od udziału w przedstawieniu muzycznym...

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!
NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!! Tak podsumowali grudniowy wyjazd trzecioklasiści, którzy wraz z przedszkolakami z grupy A i B odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne...

A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?
A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?

22 października nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni. Odwiedzili istniejąca od ponad 40 lat piekarnię PSS 'Społem' w...

OGŁOSZENIA

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...

LETNIE PÓŁKOLONIE
LETNIE PÓŁKOLONIE

Przypominamy, że w dniach 12-16 lipca 2021r. będą odbywać się półkolonie letnie w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Laboratorium...