NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

16  stycznia naszą szkołę odwiedzili pracownicy PWiK z Wyszkowa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszej i trzeciej.  Oprócz tradycyjnej (ale wcale nie nudnej) pogadanki odbyły się niezmiernie ciekawe warsztaty dla dzieci, podczas których przeprowadzono wspólnie kilka ekperymentów i doświadczeń. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu ' ŁAGODZENIE ZMIAN KLIMATU I ICH ADAPTACJA DO ICH SKUTKÓW W WYSZKOWIE'.

Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza w Rybnie przystąpiła do akcji „Różowa Skrzyneczka”. Jest to fundacja, walcząca z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym a jej celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji. Działają zgodnie z zasadą: „Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!” i takie oto hasło będzie nam przyświecało.

W celu rozwijania pasji, zainteresowania elektroniką i programowaniem uczniów klasy VIII pod kierunkiem mgr Zdzisławy Gołębiewskiej przygotowaliśmy kursy z zestawu FORBOTA:
a) kurs ARDUINO nr 5 - PWM - metoda modulacji sygnału prostokątnego poprzez regulację szerokości impulsu;
b) kurs ARDUINO nr 9 i 5 - Czujnik odległości HC - SRO4 - ocena dokładnej odległości od przeszkody;
c) kurs ARDUINO nr 4 - Przetwornik ADC -przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy.

W ramach projektu „Laboratorium Przyszłości” najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego mieli okazję wspólnej zabawy klockami LEGO EDUCATION. Budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród przedszkolaków połączone ze świetną zabawą – oto cele zajęć przeprowadzonych przez pedagoga specjalnego, Malwinę Musiej.

W klasie I przeprowadzone zostało 10 lekcji w ramach programu profilaktycznego „Magiczne Kryształy”, którego celem było podkreślenie większego znaczenia budowania i pielęgnowania więzi międzyludzkich w porównaniu z kontaktem ze światem wirtualnym, uświadomienie znaczenia wpływów audiowizualnych mediów, rozwijanie współpracy między dziećmi jako formy zapobiegania agresywnym zachowaniom oraz rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia u dzieci.

Klasa III bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne Prace Plastyczne". Każdego miesiąca są do wykonania zadania plastyczne, które pozwalają naszym uczniom m.in: zaspokoić ich naturalną potrzebę tworzenia sztuki; wyzwolić swoją wewnętrzną ekspresję twórczą i wspierać harmonijny rozwój oraz kreatywność poprzez działania plastyczne; tworzyć prace plastyczne inspirowane przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem za pomocą różnych technik malarskich, rysunkowych, graficznych, papierowych i mieszanych.

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Sympatycy naszej szkoły!
Ogromnie dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcji Szkoły Pełne Talentów! Udało nam się zachęcić ponad 10 600 szkół do wzięcia udziału w akcji. Klienci Lidla przekazali im ponad 26 milionów Talenciaków, a do tej pory szkoły zamówiły ponad 25 tysięcy nagród! Dzięki zdobytym Talenciakom nasza szkoła otrzymała zestaw tangramów oraz instrumenty muzyczne, dzięki którym możemy rozwijać swoje talenty :)

Nasza szkoła otrzymała wsparcie w postaci pomocy naukowych oraz wyposażenia w ramach programu „LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej realizują w bieżącym roku szkolnym projekt  teatralny. Odbywa się on pod patronatem Akademii Umiejetności Pan Hilary. Pierwsze zajęcia za nimi. 25 listopada w WOK Hutnik dzieci brały udział w warsztach, których częścią skladową był spektakl marionetkowy w wykonaniu Teatru Nemno pt. 'Cyrk Hrynek'.  Przedstawienie pełne emocji i niespotykanych doznań.

'Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?' to projekt skierowany jest do uczniów klas I- III Szkoły Podstawowej, realizowany w ramach UNIWESYTETU DZIECI.  W czasie zajęć uczniowie zdobędą wiedzę na temat ważnych symboli narodowych, poznają kroki polskiego tańca narodowego, wykonają drzewa genealogiczne oraz porozmawiają o ochronie zabytków.

'Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?' to projekt skierowany  do uczniów klas IV- VIII Szkoły Podstawowej, realizowany w ramach UNIWERSYTETU DZIECI.  Podczas lekcji uczniowie poznają podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za nasze zachowanie w Internecie. Nauczą się, jak reagować, jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, poznają różnicę pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką i dowiedzą się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie.

Jak wszystkim wiadomo październik to czas rozpoczynania nauki przez studentów. Nasi mali studenci rozpoczęli już pracę we wrześniu, by teraz już korzystać z pełni praw UNIWERSYTETU DZIECI. 24 października uczniowie klasy I otrzymali swoje pierwsze indeksy. To potwierdzenie udziału w projekcie, do którego przystapili razem ze swoją wychowawczynią, Beatą Jakubczak. Uniwersytet Dzieci to program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

WARSZAWSKIE KLIMATY
WARSZAWSKIE KLIMATY

'Warszawskie klimaty,czyli coś dla ducha i cos dla ciała' - tak by można podsumować wycieczkę, na którą wybrały się nasi...

PIERNIKOWA WYCIECZKA
PIERNIKOWA WYCIECZKA

5 grudnia 2022r .uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą Agnieszką Pietrzak wybrali się na warsztaty dekorowania pierniczków w wyszkowskiej cukierni...

Uczniowie w stolicy
Uczniowie w stolicy

W piękny, słoneczny poniedziałek 10 października, trzy klasy z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami P. Agnieszką Pietrzak, P. Katarzyną Andruchewicz,...

OGŁOSZENIA

KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH
KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Szanowni Rodzice!Drodzy Uczniowie klas ósmych!Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas...

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...