NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

Dnia 31 maja 2023 roku w Leszczydole Starym odbyła się XI edycja Wyszkowskiego Dnia Nauki . W tym roku hasło przewodnie spotkania to „(Za)wartość człowieka”. Szkoły podstawowe i średnie z gminy Wyszków przedstawiły 22 projekty. Prezentacje uwzględniały między innymi takie wartości jak: miłość, nauka, prawda, szczęście, dobro, kreatywność, piękno, przyjaźń, wrażliwość, zdrowie, siła i energia.

W dniu 28 kwietnia, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, pani Renata Kościelewska i paniMalwina Musiej udały się do najmłodszych uczniów naszej szkoły, by wspólnie przeczytać wybranewiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

W ramach programu „Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych, w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wyszków, realizowane są zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Szkoła Podstawowa w Rybnie, umieściła na szkolnym korytarzu tematyczną gazetkę, uczniowie klas wykonali niebieskie motyle, obejrzeli krótki film edukacyjny oraz wysłuchali piosenkę ZoZi "Każdy jest inny" (z płyty "Ważne sprawy"). Ponadto wszyscy założyli ubrania w kolorze niebieskim, dając tym samym wyraz solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Uczniowie klasy 8, przy szkolnym boisku, zasadzili trzy jabłonki, które otrzymaliśmy dzięki udziałowi w programie „Kwitnąca Szkoła” organizowanym przez Fundację State of Poland. Celem akcji jest promowanie Polski jako kraju Kwitnących Jabłoni. T

21 marca wszystkim kojarzy się z upragnionym pierwszym dniem wiosny, ale mało kto wie, że jest to również dzień, w którym zwracamy szczególną uwagę na potrzeby osób z zespołem Downa. W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie w ramach realizacji projektu „Każdy inny – wszyscy równi" pojawiła się gazetka dotycząca Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

W ramach projektu „Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?” realizowany jest szereg spotkań z uczniami klas 1-4. W ostatnim czasie bardzo ciekawe lekcje przeprowadzone zostały w klasie 3 i 4. I tak w klasie 3 zrealizowany był temat „Czy w każdej religii otrzymuje się prezenty?”.

W lutym uczniowie SP im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych przeprowadzonych przez ratownika medycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty ratownicze obejmowały sposób postępowania z osobami chorymi na padaczkę (14 lutego przypada dzień chorych na padaczkę), resuscytację krążeniowo-oddechową oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej.

Za nami  kolejna odsłona DZIECIĘCEJ AKADEMII TEATRALNEJ. 3 lutego ponownie odwiedziliśmy WOK Hutnik. Tym razem uczniowie klasy pierwszej i trzeciej   uczestniczyli w super lekcji wokół spektaklu "Co się stało z naszą bajką" autorstwa Hanna Krall w wykonaniu wyszkowskiego Teatru Niezbędnego. Przepiękne przedstawienie, super atmosfera...Buzie same się śmiały, a serca radowały. Aż nie możemy się doczekać kolejnego spektaklu.

16  stycznia naszą szkołę odwiedzili pracownicy PWiK z Wyszkowa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszej i trzeciej.  Oprócz tradycyjnej (ale wcale nie nudnej) pogadanki odbyły się niezmiernie ciekawe warsztaty dla dzieci, podczas których przeprowadzono wspólnie kilka ekperymentów i doświadczeń. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu ' ŁAGODZENIE ZMIAN KLIMATU I ICH ADAPTACJA DO ICH SKUTKÓW W WYSZKOWIE'.

Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza w Rybnie przystąpiła do akcji „Różowa Skrzyneczka”. Jest to fundacja, walcząca z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym a jej celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji. Działają zgodnie z zasadą: „Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!” i takie oto hasło będzie nam przyświecało.

W celu rozwijania pasji, zainteresowania elektroniką i programowaniem uczniów klasy VIII pod kierunkiem mgr Zdzisławy Gołębiewskiej przygotowaliśmy kursy z zestawu FORBOTA:
a) kurs ARDUINO nr 5 - PWM - metoda modulacji sygnału prostokątnego poprzez regulację szerokości impulsu;
b) kurs ARDUINO nr 9 i 5 - Czujnik odległości HC - SRO4 - ocena dokładnej odległości od przeszkody;
c) kurs ARDUINO nr 4 - Przetwornik ADC -przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy.

W ramach projektu „Laboratorium Przyszłości” najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego mieli okazję wspólnej zabawy klockami LEGO EDUCATION. Budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród przedszkolaków połączone ze świetną zabawą – oto cele zajęć przeprowadzonych przez pedagoga specjalnego, Malwinę Musiej.

W klasie I przeprowadzone zostało 10 lekcji w ramach programu profilaktycznego „Magiczne Kryształy”, którego celem było podkreślenie większego znaczenia budowania i pielęgnowania więzi międzyludzkich w porównaniu z kontaktem ze światem wirtualnym, uświadomienie znaczenia wpływów audiowizualnych mediów, rozwijanie współpracy między dziećmi jako formy zapobiegania agresywnym zachowaniom oraz rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia u dzieci.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

ZABAWA, NAUKA, PRZYGODA
ZABAWA, NAUKA, PRZYGODA

20 kwietnia nasze pierwszaki i trzecioklasiści pod opieką swoich nauczycielek wybrali się do MŁYNU GĄSIOROWO. Kilka godzin spędzonych na mazowieckiej...

WYCIECZKA DO TEATRU
WYCIECZKA DO TEATRU

27 marca br. uczniowie klasy VIII, wraz z opiekunami, wybrali się do teatru Scena Relax w Warszawie na komedię „Zemsta”...

OGŁOSZENIA

KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH
KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Szanowni Rodzice!Drodzy Uczniowie klas ósmych!Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas...

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...