NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

W dniach 30.05- 02.06.2022r. klasy IV-VIII pod opieką pań Katarzyny Andruchewicz, Lidii Groszyk, Marii Kuleszy i Agnieszki Pietrzak udały się na wycieczkę w malownicze okolicy Kotliny Kłodzkiej. Podróż rozpoczęła się od wizyty we Wrocławiu . Tam podziwialiśmy wspaniałe dzieło, a mianowicie Panoramę Racławicką. Jest to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan.

Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie - muzeum Panorama Racławicka we Wrocławiu. Monumentalne malowidło Panorama Racławicka ma długości 114 metrów i wysokości piętnastu metrów. Powstało w latach 1893-1894 we Lwowie, w setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego (1794).
Drugiego dnia zwiedziliśmy Skalne Miasto w Czechach. Atmosfera, jaką czuje się w labiryntach skalnych korytarzy i wąwozów, przywodzi od razu na myśl nieziemskie krainy. Bloki skalne o fantazyjnych kształtach, sięgające kilkunastu metrów, stoją niekiedy tak blisko siebie, że trasa wydaje się być tworem człowieka albo dawno zapomnianej magii (tu kręcono adaptacje filmową światowego hitu: „Opowieści z Narnii ”). Błędne Skały chroni Park Narodowy Gór Stołowych, który przecina ok. 100 km tras dla pieszych. Labirynt leży na wysokości 1000 metrów n.p.m.
Cały trzeci dzień spędziliśmy w Pradze – stolicy i największym mieście Czech, położonym w zachodniej części kraju, w środkowej części krainy Czechy, nad rzeką Wełtawą. Zobaczyliśmy m. in : Hradczany z Zamkiem Królewskim oraz gotycką Katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym – praski „Orloj”, Plac Wacława – centralny punkt miasta. To tylko niewielki ułamek atrakcji, jakie można tam zobaczyć.
Ostatni dzień wycieczki to ponowna wizyta we Wrocławiu. Tym razem zwiedziliśmy Afrykarium. Mieliśmy możliwość podglądać faunę i florę Czarnego Lądu.
Czterodniowa wyprawa to dla nas niesamowite przeżycie.
Wspaniałe widoki, chwile spędzone razem, przy pięknej pogodzie, pozostaną na zawsze w naszej pamięci! Zwłaszcza ósmoklasistom, dla których był to ostatni już wyjazd z naszej szkoły.
Dlatego nashledanou Kochani.
Agnieszka Pietrzak

PEŁNA FOTORELACJA 

Komentarz

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

WARSZAWSKIE KLIMATY
WARSZAWSKIE KLIMATY

'Warszawskie klimaty,czyli coś dla ducha i cos dla ciała' - tak by można podsumować wycieczkę, na którą wybrały się nasi...

PIERNIKOWA WYCIECZKA
PIERNIKOWA WYCIECZKA

5 grudnia 2022r .uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą Agnieszką Pietrzak wybrali się na warsztaty dekorowania pierniczków w wyszkowskiej cukierni...

Uczniowie w stolicy
Uczniowie w stolicy

W piękny, słoneczny poniedziałek 10 października, trzy klasy z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami P. Agnieszką Pietrzak, P. Katarzyną Andruchewicz,...

OGŁOSZENIA

KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH
KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Szanowni Rodzice!Drodzy Uczniowie klas ósmych!Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas...

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...