NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

W dniach 30.05- 02.06.2022r. klasy IV-VIII pod opieką pań Katarzyny Andruchewicz, Lidii Groszyk, Marii Kuleszy i Agnieszki Pietrzak udały się na wycieczkę w malownicze okolicy Kotliny Kłodzkiej. Podróż rozpoczęła się od wizyty we Wrocławiu . Tam podziwialiśmy wspaniałe dzieło, a mianowicie Panoramę Racławicką. Jest to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan.

Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie - muzeum Panorama Racławicka we Wrocławiu. Monumentalne malowidło Panorama Racławicka ma długości 114 metrów i wysokości piętnastu metrów. Powstało w latach 1893-1894 we Lwowie, w setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego (1794).
Drugiego dnia zwiedziliśmy Skalne Miasto w Czechach. Atmosfera, jaką czuje się w labiryntach skalnych korytarzy i wąwozów, przywodzi od razu na myśl nieziemskie krainy. Bloki skalne o fantazyjnych kształtach, sięgające kilkunastu metrów, stoją niekiedy tak blisko siebie, że trasa wydaje się być tworem człowieka albo dawno zapomnianej magii (tu kręcono adaptacje filmową światowego hitu: „Opowieści z Narnii ”). Błędne Skały chroni Park Narodowy Gór Stołowych, który przecina ok. 100 km tras dla pieszych. Labirynt leży na wysokości 1000 metrów n.p.m.
Cały trzeci dzień spędziliśmy w Pradze – stolicy i największym mieście Czech, położonym w zachodniej części kraju, w środkowej części krainy Czechy, nad rzeką Wełtawą. Zobaczyliśmy m. in : Hradczany z Zamkiem Królewskim oraz gotycką Katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym – praski „Orloj”, Plac Wacława – centralny punkt miasta. To tylko niewielki ułamek atrakcji, jakie można tam zobaczyć.
Ostatni dzień wycieczki to ponowna wizyta we Wrocławiu. Tym razem zwiedziliśmy Afrykarium. Mieliśmy możliwość podglądać faunę i florę Czarnego Lądu.
Czterodniowa wyprawa to dla nas niesamowite przeżycie.
Wspaniałe widoki, chwile spędzone razem, przy pięknej pogodzie, pozostaną na zawsze w naszej pamięci! Zwłaszcza ósmoklasistom, dla których był to ostatni już wyjazd z naszej szkoły.
Dlatego nashledanou Kochani.
Agnieszka Pietrzak

PEŁNA FOTORELACJA 

Komentarz

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

AHOJ PRZYGODO!!
AHOJ PRZYGODO!!

W dniach 30.05- 02.06.2022r. klasy IV-VIII pod opieką pań Katarzyny Andruchewicz, Lidii Groszyk, Marii Kuleszy i Agnieszki Pietrzak udały się...

MAJÓWKA W WYSZKOWIE
MAJÓWKA W WYSZKOWIE

12 maja nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy III wybrali się do Wyszkowa. Pierwszym punktem wyjazdu było oglądanie przedstawienia w WOK...

W 'LESZCZYNOWYM ZACISZU'
W 'LESZCZYNOWYM ZACISZU'

31 marca grupa przedszkolaków i trzecioklasistów pod opieką swoich pań wybrała się do Gospodarstwa Agroturystycznego w Rozalinie. Mimo lekkiego chłodu...

OGŁOSZENIA

LISTA PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
LISTA PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
RedaktorOgłoszenia

Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie na rok szkolny 2022/2023

LISTA PRZYJĘTYCH DO KLASY I  ROK 2022/2023
LISTA PRZYJĘTYCH DO KLASY I ROK 2022/2023
RedaktorOgłoszenia

Lista dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2022/2023

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...