NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

18 marca uczniowie starszych klas naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli na kolejną wycieczkę do Warszawy. Podbój stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Cinema City na Sadybie, gdzie obejrzeliśmy film edukacyjny „Pod taflą oceanu”. Jest to nowa przygoda w 3D, która przeniosła nas w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji, pozwalając przeżyć bezpośrednie i zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów.


Następnie udaliśmy się do Wilanowa na lekcję historii. Chociaż król Jan III nie podjął nas w swojej rezydencji osobiście, to poznaliśmy go podczas zwiedzania komnat, w których przebywał ponad 300 lat temu. Dowiedzieliśmy się, czym król zasłynął w świecie, jak wyglądało życie codzienne w pałacu i ile książek zgromadził w bibliotece. Szukaliśmy w królewskich apartamentach szaroburego kota i małej małpki. Bartek z klasy siódmej wcielił się w XVII-wiecznego szlachcica zakładając żupan i kontusz.
Następnym punktem programu buło zwiedzenie Muzeum Świata Iluzji , które zapewniło nam inny wymiar rozrywki. Byliśmy w niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i mieliśmy niezłą zabawę obserwując nasze wychowawczynie , które bawiły się z nami jak dzieci. Śmiechu było co niemiara, zwłaszcza w zakręconym vortexie.
To była pierwsza wycieczka po dłuższej przerwie i już zacieramy łapki w oczekiwaniu na następne wojaże.
Agnieszka Pietrzak

 

Komentarz

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

ZABAWA, NAUKA, PRZYGODA
ZABAWA, NAUKA, PRZYGODA

20 kwietnia nasze pierwszaki i trzecioklasiści pod opieką swoich nauczycielek wybrali się do MŁYNU GĄSIOROWO. Kilka godzin spędzonych na mazowieckiej...

WYCIECZKA DO TEATRU
WYCIECZKA DO TEATRU

27 marca br. uczniowie klasy VIII, wraz z opiekunami, wybrali się do teatru Scena Relax w Warszawie na komedię „Zemsta”...

OGŁOSZENIA

KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH
KURSY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Szanowni Rodzice!Drodzy Uczniowie klas ósmych!Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas...

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...