NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

Pierwszego grudnia br. uczniowie klas 1. i 2. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od udziału w przedstawieniu muzycznym „Co z tymi świętami?” w Teatrze Imka. Spektakl wprowadził nas w świąteczny nastrój oraz wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie wyposażeni w system audioguide wędrowaliśmy poprzez komnaty i historię zamku. Wsłuchani w nagrany głos przewodnika oglądaliśmy dzieła sztuki, eksponaty i zapierające dech bogate dekoracje wypełniające mury zamku.

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!! Tak podsumowali grudniowy wyjazd trzecioklasiści, którzy wraz z przedszkolakami z grupy A i B odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne 'CUDA I WIANKI' w Kicinach. Rzeczywiście atrakcji tu było mnóstwo. Kilkugodzinny pobyt minął niepostrzeżenie, a uśmiechnięte buźki widać było nieustannie. Dzieci zajęte były pieczeniem i ozdabianiem pierników, robieniem światecznych aniołów, karmieniem alpak i innych zwierząt. Były też przjeżadżki po lesie, szukanie choinki i oczywiście ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszystko perfekcyjnie zaplanowane i przeprowadzone. Gospodyni niezwykle serdeczna i przyjazna, panie prowadzące zajęcia cierpliwe i uśmiechnęte. A wszystko w przepięknej wiejskiej zimowej scenerii. Już chce się tam wracać!!

22 października nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni. Odwiedzili istniejąca od ponad 40 lat piekarnię PSS 'Społem' w Wyszkowie. Dzieci miały możliwość przejścia przez wszystkie działy i obserwowania poszczególnych etapów wypieku pieczywa i różnego rodzaju ciast. Był też czas na degustację przygotowanych dla nas specjalnie bułeczek oraz chleba. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki , świeżo wypieczony upominek. Pyszna lekcja ….chcemy takich więcej. Bardzo dziękujemy p. RAFAŁOWI WITKOWSKIEMU za serdeczne przyjęcie i ciekawe opowieści, które świadczą o pasji do tego miejsca i zawodu piekarza.

Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zoścei kilku innych cudownych ludziach,o niezapomnianych czasach 1939-1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy.
Posłuchajcie opowiadania o ludziach, którzy w tych niesamowitych latach otrafili żyć pełnią życia,których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się echem po kraju,
którzy w życiu wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO i SŁUŻBĘ.
Aleksander Kamiński “Kamienie na szaniec”

Kolejna wycieczka uczniów klas 5-8 naszej szkoły odbyła się 6 października 2021r. Tym razem wybraliśmy się do Warszawy, aby odbyć podróż szlakiem bohaterów książki „Kamienie na szaniec”. Poznaliśmy zarówno najważniejsze wydarzenia z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie. Dowiedzieliśmy się o problemach życia codziennego, walce o honor i bohaterstwie ludzi, którzy musieli zmierzyć się z obliczem wojny.

W dniu 23 września 2021 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy 0, I, II, III i IV Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie. Ze względu na bardzo liczną grupę (83 uczniów) było 7 opiekunów, a byli to: Beata Jakubczak- wychowawca klasy,,0”; Emilia Gierek- wychowawca klasy I; Jolanta Oleksiak- wychowawca klasy II; Marianna Wołyniec jako kierownik wycieczki- wychowawca klasy III oraz Maria Kulesza- wychowawca klasy IV; Marcin Szwaczyk i Malwina Musiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z najstarszymi miejscami Warszawy (Stare Miasto oraz najstarszy cmentarz w Warszawie Powązki); poznanie najpiękniejszych legend warszawskich (teatr,, Lalka”); zwiedzanie oraz rozwijanie zainteresowań naukowych w Centrum Nauki Kopernik.

22 września 2021r. uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej udali się na wycieczkę do Wyszkowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie. Wszyscy z zapartym tchem śledzili losy Iwa, głównego bohatera filmu pt. „Czarny młyn’. Chłopak i grupa jego znajomych mieszkają w małym miasteczku, gdzie przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. A jednak paczka przyjaciół odkrywa , że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Po kinowych emocjach przyszedł czas na wizytę w Bibliotece Pedagogicznej.

23 stycznia 2020 roku ,uczniowie klas IV,VI,VII i VIII udali się na wycieczkę do siedziby OSP w Rybnie.Dzięki życzliwości strażaków ,p. Mateusza Świadkowskiego i Adriana Staniszewskiego, mogli obejrzeć samochód i sprzęt pożarniczy. Wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

3 grudnia 2019r. uczniowie klas IV-VI wyruszyli na kolejną wycieczkę do Warszawy.Jej pierwszym punktem była wizyta w Fabryce Bombek. Najpierw obejrzeliśmy na czym polega proces formowania szkła, specjalnego barwienia ozdób, a potem ruszyliśmy sami do ciężkiej pracy. Ile to było starania, żeby wykonać samodzielnie piękną bombkę. Brokat był dosłownie wszędzie.

3 grudnia nasi najmłodsi uczniowie  z kl.0 - III,  pod opieką swoich pań wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była wizyta w Dorożkarni - Ośrodku działań artystycznych, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach świątecznych. Spotkanie było działaniem fabularyzowanym stanowiącym opowieść o smutnej, samotnej choince w lesie, której dzieci pomogą spojrzeć na świat z uśmiechem, ozdabiając ją, bawiąc się i śpiewając wokół niej.

W dniach 22.05.-23.05.2019r. uczniowie klas III, IV i V pod opieką swoich wychowawczyń udali się na dwudniową wycieczkę na Mazury. Rozemocjonowani (dla niektórych to pierwszy nocleg poza domem), ale odważnie i z uśmiechem stawili się na zbiórkę i wyruszyli w nieznane.
Pierwszego dnia najpierw zawitaliśmy do MRĄGOWA, aby zwiedzić Muzeum Sprzętu Wojskowego, jedyną w Polsce północno-wschodniej placówkę z tak bogatą kolekcją historycznych pojazdów wojskowych.

EWELINA SALWIN - DYREKTOR SZKOŁY

NAUCZYCIEL BIOLOGII, CHEMII, PRZYRODY, INFORMATYKI;
NAUCZYCIEL DYPLOMOWANY

Rada Rodziców:
PRZEWODNICZĄCA : IWONA SZCZESNA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - SYLWIA GRUSZCZYŃSKA - WRÓBEL
SKARBNIK: MARIOLA WRÓBEL

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PRZEWODNICZĄCA : WIKTORIA MILEWSKA
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - ŁUKASZ MILCZARCZYK
SEKRETARZ: KLAUDIA BEDNARCZYK

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY
POZNAJEMY ZAKĄTKI STOLICY

Pierwszego grudnia br. uczniowie klas 1. i 2. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od udziału w przedstawieniu muzycznym...

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!
NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!!

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!! Tak podsumowali grudniowy wyjazd trzecioklasiści, którzy wraz z przedszkolakami z grupy A i B odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne...

A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?
A MOŻE ZOSTAĆ PIEKARZEM?

22 października nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni. Odwiedzili istniejąca od ponad 40 lat piekarnię PSS 'Społem' w...

OGŁOSZENIA

NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

MIŁOSZEK ROICKI MA KILKANAŚCIE MIESIĘCY i MIESZKA Z RODZICAMI W WYSZKOWIE. URODZIŁ SIĘ Z NIEWYKSZTAŁCONYMI PALCAMI LEWEJ DŁONI! RODZICE OD...

INFOLINIA 'POMAGAMY'
INFOLINIA 'POMAGAMY'

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież,...

LETNIE PÓŁKOLONIE
LETNIE PÓŁKOLONIE

Przypominamy, że w dniach 12-16 lipca 2021r. będą odbywać się półkolonie letnie w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Laboratorium...